Jak již bylo naznačeno v úvodu, Kůžička je jediným animovaným klipem skupiny New Kids Underground. Nechybělo však mnoho a NKU se mohli pyšnit hned dvěma animovanými klipy. Tím druhým se mohl stát Invalidní důchod, ale klip se nakonec dokončit nepodařilo. Vraťme se však ke Kůžičce.

Text skladby by se mohl zdát být dětskou říkačkou z dětských let některého z členů kapely, nicméně původ textu je mnohem zajímavější. Slova této skladby ke zhudebnění přineslo jedno z mnoha vyprávění babičky zakládajících členů New Kids Underground Hrtana a Jindřicha. Historka (a babička) praví, že v pražské čtvrti Kyje někdy kolem šedesátých let žili dva mentálně postižení bratři, kteří si v případě potřeby nadávali pokřikem "Kůžička". Druhá část textu má původ v oblíbené činnosti jednoho z bratrů, kterou bylo tahání větve za sebou což druhý z bratří komentoval posměškem "Slepý koleso poskakuje!".

Děj klipu ilustruje skutečné příhody výše zmiňované dvojice, kdy například jeden z bratří ze střechy kůlny shazoval napadaný sníh dolů, aby mu jej ten druhý co mu síly stačily házel zpět nahoru. Nebo když byli přijati do učení na zahradníky a za úkol dostali zalévat záhony s květinami, celé dopoledne kropili vodou jedno jediné místo. Ve finále pak stříkali vodu po sobě, čímž zahradnickou kariéru zakončili. Primitivní grafika klipu ve stylu dětské malůvky nebyla proto zvolena náhodně.

Skladbou Kůžička - byť je úsměvná - se NKU rozhodně nikomu nechtěli posmívat za jeho handicap. Kůžička byla vlastně myšlena jako vzpomínka na tyto dva hochy, kteří svými úsměvnými příhodami občas pobavili své okolí, stejně tak jako New Kids Underground bavili posluchače touto písní.